Get Adobe Flash player
wiadomości finansoweKredyty konsolidacyjne, na czym to polega?   Kredyt przez internet   Karta kredytowa dla studentów?   Jak szukać najlepszego kredytu?  
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW eCasa.pl
Ranking kredytów

Kredyty konsolidacyjne, na czym to polega?


ADS

Kredyty konsolidacyjne to specjalne produkty, które kierowane są do osób mających zadłużenia w kilku bankach lub instytucjach finansowych. Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie ułatwić spłatę wszystkich zobowiązań, które mogą mieć rożnych charakter. Kredyt konsolidacyjny może posłużyć do spłaty zarówno kredytów gotówkowych, hipotecznych jaki i wszelkich pożyczek pozabankowych.


Konsolidacja umożliwia również obniżenie wysokości rat, niestety wiąże sie to ze wzrostem całkowitych kosztów. Obniżenie wysokości rat możliwe jest dzięki wydłużeniu okresu kredytowania, a to skutkuje zwiększeniem całkowitych kosztów kredytowych.


Czy warto zaciągać kredyt konsolidacyjny, skoro zwiększa się całkowity koszt kredytu?


W przypadku kłopotów ze spłatą wielu zobowiązań, w tym pożyczek pozabankowych zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest jak najbardziej rozsądną decyzją. Obniżenie comiesięcznej raty o kilkanaście a często nawet o kilkadziesiąt procent bardzo pozytywnie wpływa na budżet domowy. Niektóre banki w ramach kredytu konsolidacyjnego proponują dodatkową gotówkę, co również dla wielu osób może stanowić dodatkowy atut.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny bez hipoteki?

Jakie formalności przy kredycie konsolidacyjnym?


Najkorzystniejszym kredytem konsolidacyjnym jest kredyt zabezpieczonych hipoteką, oprocentowanie w przypadku takiego kredytu jest znacznie niższe niż w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.


Przy kredycie konsolidacyjnym gotówkowym, wszystkie formalności są praktycznie takie same jak w przypadku zaciągania zwykłych kredytów konsumpcyjnych.


Kredyt konsolidacyjny hipoteczny wymaga już spełnienia dodatkowych warunków i załatwienia wielu formalności, ale w przypadku takiego kredytu można zaciągnąć o wiele wyższe kwoty.


Kredyt konsolidacyjny na oświadczenie.


Dla wielu osób spełnienie wszystkich warunków, które stawia bank prze kredytobiorcą jest nie do spełnienia. W takiej sytuacji warto rozejżeć się ofertami firm pozabankowych, które mają w swojej ofercie pożyczki konsolidacyjne pod zastaw.


Trzeba jednak bardzo mocno podkreślić, że w przypadku pożyczek pozabankoch kredytobiorca nie jest chroniony przez prawo bankowe i należy przy podpisywaniu umowy zachować szczególną ostrożność.